Shopfitting

Jak przyciągnąć potencjalnych klientów do swojego salonu sprzedaży?

Istotnym czynnikiem mającym wpływ na to, czy osoba wyrazi zainteresowanie naszą ofertą jest umiejętne zaaranżowanie przestrzeni lokalu, czyli tzw. shopfitting.

Świadczymy usługi z zakresu profesjonalnej aranżacji salonów sklepowych. Nasze działania pomogą zwrócić uwagę potencjalnych klientów na ofertę firmy i zachęcić ich do wejścia do salonu. Usługi w zakresie shopfittingu dotyczą przede wszystkim:

  • witryn sklepowych – sprawimy, by były efektywne i efektowne, ale również by trafiały do docelowego odbiorcy,
  • przestrzeni salonu – doradzimy, gdzie powinny znajdować się stanowiska dla najważniejszych produktów, zaplanujemy rozłożenie poszczególnych stoisk,
  • oświetlenia – pokażemy, jak optymalnie wykorzystać docierające przez okna promienie słoneczne oraz gdzie rozmieścić lampy,
  • kolorystyki – zdradzimy, jakie barwy będą w salonie pożądane, a których kolorów należy unikać,
  • mebli – doradzimy, jakie meble wybrać i jak dopasować je do wielkości pomieszczenia.

Poza aranżacją przestrzeni, nasi klienci mogą liczyć również na przydatne porady, m.in. na temat tego, jak zmieniać wystawy i witryny oraz jak dostosowywać je do zmieniającego się asortymentu, oczekiwań klientów oraz pór roku.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Mając na uwadze komfort użytkowania wyposażenia salonów sprzedaży przez naszych klientów, w razie uszkodzenia lub też usterki świadczymy działania serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne. 

Wszelkie kwestie reklamacyjne, gwarancyjne i serwisowo precyzyjnie określa Regulamin lub też umowa kupna – sprzedaży zawarta między Stronami.

SERWIS GWARANCYJNY

Do skorzystania z usługi serwisu gwarancyjnego uprawniony jest klient, który w okresie trwania gwarancji zgłosi pisemnie uszkodzenie zakupionego towaru. Wszelkiego rodzaju zgłoszenia serwisowe muszą być także udokumentowane zdjęciami uszkodzonego elementu. Serwis może zostać zrealizowany w siedzibie firmy NeoBrand lub w siedzibie klienta. Każde zgłoszenie rozpatrywane i realizowane jest indywidualnie i najszybciej jak to możliwe, zwłaszcza w sytuacjach kiedy uszkodzenie sprzętu jest na tyle poważne, że uniemożliwia kontynuowanie pracy. Pracownik działu serwisu i reklamacji wyjaśnia wszelkie kwestie i zakres realizacji usługi, a w przypadku konieczności przyjazdu serwisu do klienta umawia się na konkretny dzień i godzinę. Jeżeli działania serwisowe gwarancyjne realizowane są w siedzibie firmy NeoBrand ustalany jest między Stronami termin odbioru. 

SERWIS POGWARANCYJNY

W momencie, gdy gwarancja na zakupione wyposażenie dobiegnie końca, a sprzęt po tym terminie ulegnie awarii proponujemy skorzystanie z usług serwisu pogwarancyjnego. Serwis pogwarancyjny realizowany jest odpłatnie na podobnych zasadach jak serwis gwarancyjny.

Instalacja

Po wykupieniu i zaprojektowaniu przestrzeni handlowej należy wyposażyć obiekt komercyjny we wszystkie niezbędne meble i artykuły, tak, by całość mogła jak najszybciej być oddana do użytku. Nasza agencja nie tylko zajmuje się sprzedażą wyposażenia salonów sprzedaży i produkcją różnorodnych mebli skrzyniowych, tapicerowanych, systemowych czy indywidualnych, ale może również zaoferować profesjonalną instalację i montaż wszystkich zakupionych u nas
artykułów.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji w tym zakresie? Jako producenci mebli oraz elementów wyposażenia salonów sprzedaży, posiadamy kompleksową wiedzę i doświadczenie na temat ich montażu. Możemy zatem zagwarantować Tobie, że wszystkie elementy oraz meble zostaną złożone w możliwie najkrótszym czasie, dzięki czemu szybciej będzie można rozpocząć działalność obiektu.

Dodatkowym atutem w tej kwestii jest oszczędność czasu klienta – skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprawi, że gdy fachowcy będą zajmować się instalacją, on w spokoju może oddać się innym obowiązkom. Przeprowadzona przez nas instalacja elementów wyposażenia salonów sprzedaży oraz mebli biurowych jest również gwarancją tego, że wszystko zostanie złożone i zamontowane w profesjonalny, zapewniający sprawne funkcjonowanie przez długie lata sposób.

Projektowanie i wizualizowanie powierzchni handlowych

Stworzymy od A do Z przestrzeń handlową Twojego przedsiębiorstwa. Nasza agencja specjalizuje się w projektowaniu powierzchni handlowych oraz tworzeniu ich wizualizacji – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

By efekt końcowy był w stu procentach zadowalający, projektując obiekt trzeba wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność przestrzeni, ale również oczekiwania i preferencje klienta. To dlatego cały proces rozpoczynamy od konsultacji ze zleceniodawcą – poznajemy jego oczekiwania i potrzeby, a także bierzemy pod uwagę specyfikę branży i charakter marki. Zwracamy również uwagę na ograniczenia i korzyści wynikające z lokalizacji obiektu.

Dbamy o to, by powierzchnie handlowe na naszych projektach i wizualizacjach prezentowały się atrakcyjnie, ale równie dużą wagę przykładamy do funkcjonalności obiektu – ważne jest, by przestrzeń była uporządkowana i umożliwiała klientom i pracownikom swobodne poruszanie się.

Podczas tworzenia tego typu obiektów istotne jest spojrzenie na cały proces powstawania przestrzeni z szerszej perspektywy. To dlatego już na tym etapie na całość patrzymy także pod kątem umeblowania i wyposażenia wnętrza. Takie myślenie znacznie ułatwi w przyszłości proces shopfittingu.

Konserwacja

Wszystkie osoby, które decydują się na wykupienie przestrzeni handlowej i prowadzenie swojego salonu sprzedaży lub biura muszą pamiętać, że obowiązki związane z meblami i elementami zaopatrzenia salonu sprzedaży nie kończą się z chwilą ich montażu. Jeśli chcemy cieszyć się utrzymanym w dobrym stanie wyposażeniem przez długie lata należy pamiętać o regularnej, profesjonalnej konserwacji wszystkich jego elementów.

Niezależnie od tego, czy mówimy o tapicerowanych, skórzanych meblach, drewnianych blatach czy wieszakach sklepowych – wszystkie produkty wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Nasza agencja, poza sprzedażą elementów umeblowania biur i przestrzeni handlowych oferuje również usługi konserwacyjne. Powierzenie tych czynności naszemu odpowiedzialnemu za wyposażenie obiektów komercyjnych zespołowi jest gwarancją, że wszystkie czynności zostaną przeprowadzone prawidłowo.

Korzystamy z najlepszych środków pielęgnacyjnych i preparatów do czyszczenia – pozwalają one utrzymać meble i elementy wyposażenia w dobrym stanie. Regularna konserwacja sprawia, że zwiększa się odporność mebli na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, a ponadto przez dłuższy czas zachowują one estetyczny i atrakcyjny wygląd.

Logistyka

Umiejętność szybkiego trafienia do klientów na dużym obszarze w znaczący sposób wpływa na funkcjonowanie firmy, jej rozwój oraz to, czy jest ona wystarczająco konkurencyjna. Oferujemy szereg usług z zakresu logistyki – pomagamy przedsiębiorstwom zdobywać nowych klientów oraz budować opartą na zaufaniu i współpracy relację między nim, a osobami korzystającymi z jego usług.

Logistyka w naszym wykonaniu to przede wszystkim dystrybucja wcześniej stworzonych materiałów reklamowych i brandingowych. Oferujemy kompleksową pomoc przy kolportażu artykułów promocyjnych: na zlecenie wykonujemy elementy brandingowe, a następnie – zgodnie z wcześniej zaplanowanymi akcjami promocyjnymi – dostarczamy je do klientów, pomagając jednocześnie budować wizerunek firmy.

Dzięki doświadczeniu znamy wszystkie mechanizmy i reguły, od których zależy skuteczna reklama. Nasze usługi potrafimy jednak dostosować do charakteru firmy i oczekiwań naszych klientów, działamy elastycznie i nieszablonowo, dzięki czemu przeprowadzamy skuteczną dystrybucją na terenie kraju, a także poza jego granicami.

Wyposażenie salonów sprzedaży

Jak powinny wyglądać najodpowiedniejsze meble do salonu sprzedaży? Na to pytanie nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi. To, jakie meble najlepiej sprawdzą się w danym sklepie zależy od wielu czynników.

Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

powierzchnię lokalu,
ukształtowanie i usytuowanie sklepu,
wagę, wielkość i rodzaj sprzedawanego towaru,
charakterystykę docelowych odbiorców,
specyfikę firmy.
Należy pamiętać, że stoiska, regały, półki i wieszaki powinny również przyciągać uwagę klientów i być spójne z identyfikacją wizualną firmy. Między innymi dlatego nasz zespół z pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego pojedynczego zlecenia.

Zajmujemy się wyposażeniem salonów sprzedaży – analizą firmy, jej docelowego odbiorcy i przestrzeni salonu. Na podstawie zgromadzonych danych opracowujemy koncepcję, robimy projekty i wizualizacje, a następnie wykonujemy meble.

Systemy meblowe komercyjne tworzymy ze stali malowanej proszkowo, aluminium MDF, drewna oraz materiałów drewnopochodnych, a także malujemy je na dowolny kolor. Produkowane przez nas meble zachowują estetyczny wygląd przez długi czas.